Jen tak vyjet z města a užít si den po svém

17. 08. 2021 v 13:09 hodin

Většina uživatelů našich dílen už dnes žije životy, které se podobají jejich osobním představám. Bydlí v pěkném prostředí, setkávají se s přáteli, chodí do kina, na bazén, do restaurace, knihovny, navštěvují různé akce. Stále, ale platí, že každá sranda něco stojí. Prostředky našich uživatelů mnohdy stačí na pokrytí základních potřeb, ale už tolik nezbývá na to, UŽÍVAT SI ŽIVOTA.


My v Sagapu jsme nesmírně vděčni našemu velkému podporovateli a dárci tedy Horským lázním Karlova Studánka. Díky jejich každoroční štědré podpoře, můžeme vymýšlet pro naše uživatele dílen aktivity, které jim přinášejí radost a vnáší do jejich všedních dní nevšední zážitky.


Letos jsme realizovali hned několik výletů. Naši uživatelé, a není jich málo, si mohli letos vybrat z pěti výletů. Na výlety jsme vyráželi po menších skupinkách, tak abychom si je mohli, co nejvíce užít.


Navštívili jsme společně město Krnov, viděli jsme poutní kostel Sv. Marie Sedmibolestné na vršku Cvilín, prošli se městem a ochutnali kuchyni Radniční restaurace. Celý výlet včetně cesty vlakem a prohlídku Cvilína jsme zvládli i s našimi vozíčkáři.


Navštívili jsme také město Opava, kde jsme zamířili do minizoo a obdivovali plazy, mořské ryby, ptactvo a další zvířata, která nám byla detailně představena. Procházku krásným parkem jsme si zpestřili návštěvou luxusní cukrárny, v Bredě jsme obešli pár obchodů a nezapomněli jsme využít ani rychlé občerstvení. Cestu i celý výlet jsme opět zvládli i s uživateli s pohybovým omezením.

Vyrazili jsme také na krásnou plavbu po Slezské Hartě. Celá loď jen pro nás, to byla paráda. Super počasí a krásné výhledy do okolí. Výborný oběd v restauraci U Kormidla a vřelé přivítání na návštěvě u rodiny Kocourkových. Společná procházka po pláži s osvěžením…prostě jedním slovem POHODA!


Ti nejstatnější z nás, se vypravili na horskou túru, směr Velký Kotel. Osmi kilometrový pochod nádhernou jesenickou krajinou, místy složitým terénem, kolem horských pramenů skončil zaslouženým špekáčkem a pivem na zahradě v Karlově. Všichni dorazili s úsměvem a bez úhony, když nepočítáme drobné puchýře.


Všechny tyhle výlety jsme plně hradili s loňského daru Horských lázní Kalova Studánka a už teď se těšíme na další aktivity a akce, které v budoucnu podnikneme za výtěžek letošní!!

top