Poznali jsme svět z různých úhlů aneb Den otevřených dveří Sagapo, p.o.

06. 10. 2023 v 9:00 hodin
Dne 06. 10. 2023, proběhl čtvrtý ročník akce „LOUČENÍ S LÉTEM“. Akce se konala v rámci zapojení do TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. Sociálně terapeutické dílny přivítali žáky z 1. Základní školy Bruntál, žáky ze Základní školy pro osoby se zdravotním postižením Opava a Speciální základní školu Bruntál a díky dnu OTEVŘENÝCH DVEŘÍ i návštěvníky z řad veřejnosti.
Hlavním cílem této akce bylo vytvořit přirozené propojení a seznámení všech účastníků, aby si navzájem lépe porozuměli a poznali svět z různých úhlů pohledu. Všichni spolu spolupracovali a plnili čtyři připravené stanoviště.
První stanoviště měla na starost Armáda ČR, konkrétně příslušníci 53.pPzEB Opava. Proběhla ukázka terénního automobilu, polní sanity, ukázka ručních zbraní a spojovací techniky. Účastníci akce si vyzkoušeli resuscitaci, fungování vysílaček, základy první pomoci, prohlídku sanity a zjistili plno nových informací.
Druhé stanoviště probíhalo v duchu policie ČR. Proběhlo seznámení s policejním automobilem, kde si účastníci vyzkoušeli vysílačky, policejní houkačku a připomenuli číslo policie ČR. Účastníci na tomto stanovišti obdrželi mnoho krásných věcí na památku (omalovánky, reflexní pásky, brožurky).
Třetím stanovištěm byli dobrovolní HASIČI z obce Světlá Hora. Účastníci si vyzkoušeli techniku a mohli si prohlídnout hasičský automobil. Museli prokázat své znalosti jako například – telefonní číslo a jak dbát o svou bezpečnost při případném požáru a také jak mu předcházet.
Čtvrté stanoviště zakončilo seznámení se službou Sociálně terapeutických dílen a všech činností, které zde uživatelé mohou vykonávat. Žákům se prohlídka velmi líbila a slíbili jsme si další setkání.
Tato akce vznikla díky finanční podpoře Horských lázní Karlova Studánka.
top